SON DAKİKA
Hava Durumu

Umerov, Birleşik Krallık Savunma Bakanı Shapps ile görüştü

Ukrayna Milli Savunma Bakanı Rustem Umerov, 14 Mayıs’ta Birleşik Krallık Savunma Bakanı Grant Shapps ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2024 16:37
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 03:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Umerov, Birleşik Krallık Savunma Bakanı Shapps ile görüştü

Ukrayna Milli Savunma Bakanı Rustem Umerov, Birleşik Krallık Savunma Bakanı Grant Shapps ile 14 Mayıs tarihinde  bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Ukrayna Milli Savunma Bakanı Rustem Umerov yaptığı açıklamada, İngiliz mevkidaşı Shapps ile yaptığı görüşmede savaş alanındaki mevcut durumu ve ordunun acil ihtiyaçları hakkında konuştuğunu ifade etti. Umerov, "Ana odak noktası uzun menzilli silahlar, toplar ve mühimmat." dedi. 

Ayrıca Umerov,  Birleşik Krallık’ın 500 milyon İngiliz Sterlini değerindeki askeri yardım paketinin şimdiye kadarki en büyük destek olduğuna işaret ederek teşekkür etti.

BİRLEŞİK KRALLIK'TAN UKRAYNA'YA ŞİMDİYE KADARKİ EN BÜYÜK ASKERİ YARDIM PAKETİ

Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak, 23 Nisan 2024 tarihinde Polonya'ya yapacağı ziyaret sırasında Ukrayna'ya şimdiye kadarki en büyük askeri yardım paketini açıklamıştı. Yardım paketi içinde uzun menzilli Storm Shadow füzeler, mühimmat ve zırhlı araçlar yer alıyor.

Birleşik Krallık hükûmetinin internet sitesinden yapılan açıklamada, "Rusya, tüm Avrupa'nın güvenliğini ve istikrarını riske atarak barbar işgalini sürdürürken Ukrayna varoluşsal bir tehditle karşı karşıyadır. Bugün açıklanan 500 milyon pound tutarındaki ek fon, bu mali yılda Ukrayna'ya Birleşik Krallık'tan yapılan 3 milyar pound tutarındaki askeri yardıma ulaşıyor; bütçe acil olarak ihtiyaç duyulan mühimmat, hava savunma, insansız hava araçları ve mühendislik desteğinin hızlı bir şekilde sağlanması için kullanılacak." ifadeleri kullanılmıştı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.