SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy: Bize kanatlar verin özgürlüğümüzü koruyalım

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Birleşik Krallık’a Ukrayna’ya savaş uçakları verilmesi için çağrı yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2023 17:36
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2023 18:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy:  Bize kanatlar verin özgürlüğümüzü koruyalım

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Birleşik Krallık'a ggerçekleştirdiği çalışma ziyareti çerçevesinde Avam Kamarası’nda (Birleşik Krallık Parlamentosu) konuşma yaptı. 

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşı kaybedeceğini vurgulayan Zelenskıy, "Biz her zaman kötülüğü yeneceğiz. Bu bizim ve sizin geleneklerinizin temelidir. Ama eski kötülük yenilir yenilmez, yenisi başını kaldırmaya çalışıyor… Ancak özgürlüğün kazanacağını, Rusya’nın kaybedeceğini biliyoruz" dedi.

ZELENSKIY'DEN UKRAYNA'YA UÇAK VERME ÇAĞRISI

İşgalci Rusya’ya karşı koymak için Ukrayna’nın savaş uçaklarına ihtiyaç duyduğuna dikkat çeken Zelenskıy konuşmasında, “Ukrayna’da şu an her hava kuvvetleri pilotu bir kraldır. Özgürlüğe sahibiz, bize kanatlar verin ki bu özgürlüğümüzü koruyalım" dedi.

Konuşma sırasında Zelenskıy, Avam Kamarası Başkanına Lindsay Hoyle Ukraynalı pilota ait miğferi hediye etti.

Avam Kamarası’nda konuşma yapmadan önce Zelenskıy, Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak ile bir araya geldi. Görüşmede ikili ilişkiler, Ukrayna’nın Barış Formülü, Birleşik Krallık’ın Ukrayna’ya sağladığı destek, Birleşik Krallık’ın Ukrayna’nın savaş sonrası yeniden inşasına katılması ve başka bir dizi proje ele alındı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.