SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy: Rusya'nın beklenen taarruzu başladı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, işgalci Rusya’nın şimdiden yeni bir taarruza geçtiğini kaydederek, "Barışı yaklaştıran tek şey modern silahlardır" açıklamasını yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2023 10:03
Haber Güncellenme Tarihi: 17.02.2023 10:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy: Rusya'nın beklenen taarruzu başladı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Rusya’nın ilkbaharda beklenen taarruzunun çoktan başladığını ve Rus işgal güçlerinin aynı anda birkaç yönden saldırdığını ifade etti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı topyekun işgal girişiminin birinci yıl dönümü öncesinde İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye röportaj verdi. Rusya’nın şimdiden yeni taarruz operasyonunu başlattığını belirten Zelenskıy, “Rus saldırıları birkaç yönden gerçekleşiyor.” diyerek; Ukrayna ordusunun bir karşı saldırı başlatana kadar işgalci Rus ordusunun saldırılarına direnmeye devam edebileceğini kaydetti.

“SİLAH, RUSYA’NIN ANLADIĞI TEK DİLDİR”

Barışı yaklaştırabilecek tek şeyin silah olduğunu vurgulayan Zelenskıy, “Barışı yaklaştıran tek şey modern silahlardır. Silahlar, Rusya'nın anladığı tek dildir.” dedi.

“TOPRAK KONUSUNDA TAVİZ VERMEYECEĞİZ!”

Barış anlaşması karşılığında Rusya’ya toprak konusunda taviz verme olasılığını reddeden Zelenskıy, “Biz bu yolu seçtik. Güvenlik garantisi istiyoruz. Toprak konusunda taviz vermemiz, devlet olarak bizi zayıflatacaktır. Ayrıca kiminle uzlaşacağız? Pitin ile mi? Hayır. Neden? Çünkü ona güvenimiz yok.” açıklamasını yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.