SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy: Taarruz için elimizden geleni yapıyoruz

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, işgalci Rus ordusuna karşı hazırlandıkları taarruz için daha fazla silaha ihtiyaç duyduklarını vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 15.02.2023 11:05
Haber Güncellenme Tarihi: 15.02.2023 11:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy: Taarruz için elimizden geleni yapıyoruz

Ukrayan Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, gece saatlerinde yayımladığı video mesajda, Brüksel'de ABD başkanlığında düzenlenen Ukrayna Savunma Temas Grubu Toplantısı'nı değerlendirdi. Zelenskıy, Ukrayna'ya Rus saldırganlığı karşısında verilecek olan destek için gerçekleşen toplantının önemine dikkat çekti.

"TAARRUZ İÇİN ASKERLERİMİZE DAHA FAZLA SİLAH SAĞLANMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Zelenskıy, "Devletimizi korumak, askerlerimizi güçlendirmek için güçlü bir karar daha verildi. Ortaklar tarafından daha fazla hava savunma sistemi onaylandı. Daha fazla tank onaylandı. Daha fazla top ve mermi doğrulandı. Ordumuzun daha fazla eğitimi onaylandı" değerlendirmesini yaptı.

Rusya'nın Ukrayna'daki işgal girişimi ve saldırıları çerçevesine karşı taarruza hazırlandıklarını ifade eden Zelenskıy, "Hazırlandığımız taarruz için askerlerimize daha fazla silah, daha uzun menzilli silahlar ve daha fazla güç sağlaması için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

TÜRKİYE'DE UKRAYNA ARAMA KURTARMA EKİBİ 9. GÜNDE BİR KADINI SAĞ KURTARDI

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye'ye arama kurtarma ekipleri gönderdiğini hatırlatan Zelenskıy, "Türkiye'de çalışan bir kurtarma ekibinden çok güzel haber var. Yıkıcı depremin ardından 9. günde bir kadın sağ kurtarıldı. Acil servis ekiplerimiz onu enkazın altından çıkarıp sağlık ekiplerine teslim etti. Hiçbir koşulda umudunu kaybetmemek ve yaşam mücadelesine devam etmek çok önemli" ifadelerini kullandı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.