SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk dünyası Antalya’da piknik şöleninde bir araya geldi

Antalya Uygurlar Derneği, düzenlediği piknik şöleniyle Türk dünyasını bir araya getirdi. Ailelerin ve çocukların da katıldığı etkinlikte renkli görüntüler oluştu.

Haber Giriş Tarihi: 19.04.2024 09:54
Haber Güncellenme Tarihi: 19.04.2024 09:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk dünyası Antalya’da piknik şöleninde bir araya geldi

Antalya Uygurlar Derneği tarafından Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Sarısu Piknik Alanı'nda organize edilen piknik etkinliği, Türk dünyasından birçok kişiyi bir araya getirdi. Antalya ve çevre illerde yaşayan Uygurluların yoğun katılım gösterdiği etkinlikte, Uygur Türkleri, geleneksel kıyafetleri, türkü ve danslarıyla kendi kültürlerini tanıttı. Açık havada yapılan şölende Uygurluların geleneksel yemek ve tatları sunulurken, farklı aktiviteler gerçekleştirildi. Piknikte çocuklar ve aileler doyasıya eğlendi.

Etkinliğe, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Ünlü, Doğru Parti İl Başkan Yardımcısı Eyüp Demir, Konyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Saday, Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisi ve Lider Kadınlar Platformu Başkanı Zera Vareldzhi, Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Akdeniz Temsilciliği Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Hasanoğlu, Irak Akdeniz ve İslam Ülkeleri İş İnsanları Derneği (IRAK-İŞDER) Başkanı ve Tüm Hataylılar ve Hatay Dostları Derneği (TÜMHATAYDER) Başkanı Kenan Hikmet Yozgatlı, Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu, Cumhuriyet Kadınları Dernegi (CKD) Kepez Özgürlük Şube Başkanı H. Mutlugün Özturan, Antalya Tacikistan Halkı ve Kültür Derneği Başkanı Cavit Aslan, Türkmenistan Dernek Başkanı Rüstem Bazarov, Kırgızistan Kadınları ve İş İnsanları Derneği Genel Başkanı Peri Asanaalieva, Antalya Kırgız Derneği Başkan Yardımcısı Nazire Erdoğan, Antalya Uygur Türkleri Diasporası Kadınlar Koordinatörü İnayet Abdiyeva katıldı.

Antalya Uygurlar Derneği Başkanı Yarmuhammet Tokhtıev’in yaptığı konuşmada; “Piknik şölenimize eşlik ederek bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Uygur Türklerinin kültürel ve ailevi değerlerini komşularımıza sunmak, Antalya'da yaşayan Uygur toplumumuzun dertlerini dinlemek sorunların çözüm odaklı yol haritalarını oluşturuyoruz. Türkiye ve Türk dünyası ile ilişkilerimizi güçlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.