SON DAKİKA
Hava Durumu

AB Komisyonu Başkanı Juncker: "Türkiye AB'den uzaklaşıyor"

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, ‘öngörülebilir gelecekte' Türkiye'nin birliğe üyeliğinin gerçekleşmeyeceğini belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 13.09.2017 12:04
Haber Güncellenme Tarihi: 13.09.2017 12:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
AB Komisyonu Başkanı Juncker: "Türkiye AB'den uzaklaşıyor"

Fransa'nın Strasbourg şehrinde 'Birliğin Durumu' konuşmasında Avrupa Parlamentosu üyelerine seslenen Juncker, Türkiye’nin 'öngörülebilir gelecekte' AB üyeliğini gerçekleştiremeyeceğini söyledi.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, yıllık 'Birliğin Durumu' konuşmasında, Türkiye'nin AB'den uzaklaşmakta olduğunu söyledi.

Avrupa Parlamentosu üyelerine seslenen Juncker, "Belli bir süredir, Türkiye Avrupa Birliği'nden uzaklaşıyor. Avrupa, olgun demokrasilerin olduğu bir kıtadır. Bazen Türkiye'de, birliğe katılımı durdurup ardından üyelik müzakerelerinin başarısızlığı için AB'yi suçlamak isteyenler olduğu izlenimine kapılıyorum" diye konuştu.

"Gazetecilerimizi bırakın"

Juncker, "AB, Türk halkına her zaman elini uzatacak fakat Türkiye, üyelik müzakerelerinin başarısız olması için zemin hazırlıyor gibi görünüyor" diye konuştu.

Türkiye'ye çağrıda bulunan Juncker, "Gazetecilerimizi bırakın" dedi.

"İtalya, Avrupa'nın onurunu kurtardı"

Göçmen kriziyle ilgili de konuşan Juncker, İtalya'yı göçmen krizindeki tavrından dolayı kutlayarak, "İtalya, Avrupa'nın onurunu kurtardı" ifadelerini kullandı.  

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.