SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD ve Rusya’dan ortak açıklama

ABD ve Rusya, Suriye’de 27 Şubat’ta başlayan çatışmaların durdurulması anlaşmasına olan bağlılıklarını teyit ederek anlaşmanın ülke çapında uygulanabilmesi için çabalarını yoğunlaştıracaklarını teyit etti.

Haber Giriş Tarihi: 09.05.2016 23:09
Haber Güncellenme Tarihi: 09.05.2016 23:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
ABD ve Rusya’dan ortak açıklama

ABD ve Rusya, Suriye’de 27 Şubat’ta başlayan çatışmaların durdurulması anlaşmasına olan bağlılıklarını teyit ederek anlaşmanın ülke çapında uygulanabilmesi için çabalarını yoğunlaştıracaklarını teyit etti.

Anadolu Ajansı'nın verdiği habere göre ABD Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Suriye Destek Grubu eşbaşkanları olarak ABD ve Rusya tarafından yapılan ortak açıklamayı duyurdu.

Açıklamada, ortak çabalar sonucu Doğu Guta ve Lazkiye’de şiddet olaylarının azaldığı belirtilerek, buna karşın özellikle son dönemde bazı bölgelerde kuşatma altındaki yerlere insani yardımların ulaştırılmasında sorunların devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada, “Sonuç olarak, Suriye’de çatışmaların durdurulmasına ve bunun ülke çapında uygulanması için çabaları yoğunlaştıracağımıza olan bağlılığımızı teyit etmeye karar verdik. Ayrıca, BM Güvenlik Konseyi’nin 2254 sayılı kararı uyarınca ihtiyaç duyan herkese insani yardımların gönderilmesi için çabalarımızı da artırmak niyetindeyiz.” denildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.