SON DAKİKA
Hava Durumu

Abdullayev’in kıdemi düşürüldü, Settarov ve Asanov’un görevlerine son verildi

Haber Giriş Tarihi: 19.03.2010 11:49
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2010 11:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Abdullayev’in kıdemi düşürüldü, Settarov ve Asanov’un görevlerine son verildi
Kırım Özerk Cumhuriyeti Verhovna Radası (Kırım Parlamentosu) 19 Martta yaptığı toplantıda Aziz Abdullayev’i kıdemini düşürerek Kırım Özerk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu 1. Başkan Yardımcısı olan unvanını Başkan Yardımcılığına getirdi. İlgili kararı 100 koltuklu Kırım Parlamentosunda 82 milletvekili destekledi.
Bunun yanısıra Kırım Parlamentosu, Kırım Özerk Cumhuriyeti Çalışma ve Sağlık Bakanı Rayet Settarov’un ve Kırım Özerk Cumhuriyeti Sulama ile Tarımdan sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Şevket Asanov’un görevine son verdi.
Toplantıda, Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin Enformasyondan Sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Şevket Memetov ve Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin Milliyetlerarası İlişkiler ve Sürgünden Dönen Vatandaşlarından Sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Edem Dudakov olmak üzere 2 Kırım Tatar bakanının durumunu görüşmedi.
Daha önce Kırım’ın yeni başbakanı (Kırım Özerk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Başkanı) Vasiliy Cartı, Kırım Hükümetinde çalışan Kırım Tatar bakanların yeni hükümette çalışmaya devam edeceğini bildirmişti.
Ayder Acımambetov - Osman Bayramaliyev
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.