SON DAKİKA
Hava Durumu

Alma Tamak ve Bürlük sakinleri Kırımoğlu’ndan destek istedi

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2012 18:04
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2012 18:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Alma Tamak ve Bürlük sakinleri Kırımoğlu’ndan destek istedi
“Kırım” tarım şirketiyle toprak için yıllardır mücadele veren Bahçesaray bölgesi Alma Tamak (Peçanoye), Burlük (Vilino) ve Zamruk (Beregovoye) köylerinin sakinleri, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı, Ukrayna milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’ndan destek istedi.

Kırım Tatar Milli Meclisinin (KTMM) verdiği bilgiye göre, “Kırım” tarım şirketinin toprak tapularının iptal edilmesi için uğraş veren insanlar, KTMM ofisine gelip Kırımoğlu’na Bahçesaray bölgesi sakinleri, yerel idare organları mensupları Bahçesaray bölgesinde bulunan bölge ve yerel şuralar üyeleri dahil olmak üzere toplam 600 kişinin imzası bulunan başvuruyu sundu.

Toprak sahipleri, tapularını iptal ettirmek isteyen Kırım tarım şirketi ile yıllar boyunca davalaşmaktan, devlet organlarının kayıtsız kalmasından, mahkemelerden bıktıklarını belirttiler ve sorunun çözülmesini istediler.

Alma Tamak ve Bürlük sakinleri, aynı başvuruyu Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, Ukrayna Hükümeti, Parlamentonun İnsan Haklarından Sorumlu Yetkilisine, Genel Savcılığa, Kırım Parlamentosu ve Kırım Hükümetine gönderdiğini söylediler.

Kırımoğlu, bu insanların başvurusunun detaylı olarak inceleneceğini ve bu sorunun adaletli şekilde çözülmesi konusunda Ukrayna'nın yüksek düzey yetkilileriyle görüşme yapmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Osman Bayramaliyev
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.