SON DAKİKA
Hava Durumu

"Amerika'nın PYD'ye, YPG'ye verdiği desteği kınıyorum"

Diyarbakır'daki toplu açılış töreninde konuşan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Amerika'nın PYD'ye, YPG'ye verdiği desteği kınıyorum” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2016 15:59
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2016 15:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
"Amerika'nın PYD'ye, YPG'ye verdiği desteği kınıyorum"

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar camilerimizi yakmadılar mı, camilerimizi yıkmadılar mı? Bunlar ateist, bunlar zerdüşt. Bunlardan bir şey olmaz. Bunlar bizim değerlerimizle hareket etmediler, etmiyorlar" dedi.

Siyasetin dürüst yapılacağına inanan birisi olarak, ABD'yi kınadığını ifade eden Erdoğan, "Amerika'nın PYD'ye, YPG'ye verdiği desteği, Diyarbakır'dan sesleniyorum, kınıyorum. Bize verilen söz bu değil. Ben siyasetin dürüst yapılacağına inanan birisiyim. Dolayısıyla bize dost olanlar, bizimle NATO'da beraber olanlar kalkıp da kendi askerini YPG'nin işaretleriyle Suriye'ye göndermemeli, gönderemez" diye konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütünün içerisinde olanlara seslenerek, "Annenizin, babanızın sesine kulak verin. Terör örgütünün kucağından sıyrılın. Bu devlet adildir. Adil olan bu devletin anlayışı bilesiniz ki o katil terör örgütüyle asla mukayese edilmez” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.