SON DAKİKA
Hava Durumu

Anna German: ''Tabaçnik’in kendi isteğiyle istifa etmesi gerekir''

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2010 14:24
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2010 14:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Anna German: ''Tabaçnik’in kendi isteğiyle istifa etmesi gerekir''
Ukrayna Cumhurbaşkanı İdaresi Başkan Yardımcısı Anna German, 16 Martta Kiev’de gazetecilere yaptığı açıklamada Ukrayna karşıtı açıklamalarla bilinen Dmitriy Tabaçnik’in Ukrayna Eğitim Bakanlığı görevinden kendisi istifa etmesi gerektiğini kaydetti. 
German, “Bu atamanın (Tabaçnik’in Eğitim Bakanı görevine atanması) toplumda gerginliğe yol açacağı malumdu. Ancak bu konuda tartışmak artık geç oldu. Şu anda en önemli olan Tabaçnik’in Ukrayna menfaatleri için çalışacağını ıspat etmesidir. Eğer Tabaçnik Ukrayna menfaatleri için çalıştığını kanıtlamazsa o zaman hakkında radikal kararın alınması gerekecek” dedi.
Tabaçnik’in zeki bir insan olduğunu kaydeden German, kendisinin yaptığı Ukrayna karşıtı açıklamaların Ukrayna kamuoyunun büyük kısmının olumsuz tepkisini kışkırttığını, bundan dolayı kendisinin kendi isteğiyle istifa etmesi gerektiğini söyledi. German, “Tabaçnik, “Tartışma ocağı olduğumdan dolayı gitmem gerekir” demeliydi. Bunu yapsaydı hem ekibimize kazanç sağlardı, hem toplumun gözünde büyürdü. Ama Tabaçnik’in kendi isteğiyle istifa edeceğini sanmıyorum” dedi.
German, Tabaçnik’in adaylığının Başbakan Nikolay Azarov’un teklifi üzerinde son anda sunulduğunu belirtti.
Osman Bayramaliyev
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.