SON DAKİKA
Hava Durumu

Antonov’un 5 yıllık planında Türkiye de var

Ukrayna’nın havacılık devi Antonov’un üreteceği AN-178 uçaklarının 20’si Türkiye, BDT, Asya ve Afrika ülkelerine sağlanacak.

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2017 10:12
Haber Güncellenme Tarihi: 14.08.2017 10:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Antonov’un 5 yıllık planında Türkiye de var

Ukrayna Devlet Savunma Sanayi işletmesi Ukroboronprom’a bağlı olarak Antonov şirketi, önümüzdeki 5 yıl içinde en az 70 uçak üretmeyi planlıyor. 
 
Ukroboronprom Basın Servisi’nden yapılan açıklamaya göre, ilgili planları öngören şirketin pazarlama planı uzmanların değerlendirmelerine, bağımsız uzmanların ve önde gelen şirketlerin tahminlerine dayanıyor. Söz konusu plan, perspektifli piyasaları dikkate alıyor ve ortaklarla mevcut anlaşmaların hacmine dayanıyor. 155200Açıklamada, “Pazarlama planına göre, dünyadaki orta nakliye uçakları piyasası önümüzdeki 15 yıl içinde 900 uçak olarak değerlendiriliyor. Bundan dolayı Antonov şirketi, 5 yıl için 20 AN-178 uçağını BDT, Asya ve Afrika ülkeleri, ayrıca Türkiye’deki müşterilerine sağlamayı planlıyor. Bunun dışında Antonov, bölgesel yolcu uçakları piyasasına dönmeyi planlıyor” denildi.
 
Daha önce Ukrayna Devlet Savunma Sanayi işletmesi olan Ukroboronprom’a bağlı olduğu iki yıl içinde uçak üreticisi Antonov şirketinin gelirini 4 kat arttırdığı bildirilmişti. Ukroboronprom’a bağlandıktan sonra 1,5 yıl içinde Antonov, Rusya’da üretilen parçaların kullanılmadığı ilk Ukrayna uçağı An-132D uçağını üretti.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.