SON DAKİKA
Hava Durumu

Avukat Savçenko’nun veda sözlerini iletti

Nadejda Savçenko, sorununun yakın zamanda çözüleceğine ve kendi sorunlarıyla ilgilenen siyasetçilere inanmadığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 15.04.2016 08:19
Haber Güncellenme Tarihi: 15.04.2016 08:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Avukat Savçenko’nun veda sözlerini iletti

Rusya’da yasadışı olarak yargılanarak 22 yıl hapis cezasına çarptırılan Ukraynalı kadın pilot, Ukrayna milletvekili, AKPM Ukrayna heyeti üyesi Nadejda Savçenko’nun avukatı Nikolay Polozov, Nadejda Savçenko’nun sağlık durumu nedeniyle en fazla dört-beş gününün kaldığını açıkladı.

Nadejda Savçenko’nun avukatı Nikolay Polozov beş saat bekledikten sonra müvekiliyle görüşebildiği paylaşarak, “Sağlık durumu kötü. Serum tabi ki tahlilleri etkiledi, kan biraz açıldı. Vücuttaki su eksikliği, açlığın dokuzuncu gününde Nadejda’nın iç organları yok ediyor. Sağlık durumu moralini de etkiliyor. Duygusal olarak son derece olumsuz... Yarından sonrası için tahlilleri ve Rus doktorların muayenesini reddediyor. Gözlem olmadan kuru açlığa devam edecek. Sağlık durumuna bakılırsa en fazla dört, beş günü kaldı” diye açıklama yaptı.

Polozov, beş saat bekletilen Vera Savçenko’yu ablasıyla görüştürmediklerini anlatırken, “Nadejda kardeşi Vera ile buluşmayı çok istiyordu. Korkarım hapishane müdürünün Vera’yı ablasıyla görüştürmeme kararı, Nadejda’nın aldığı kararlar için katalizatör (tetikleyici) olacak” dedi.

Ayrıca avukat Nadejda Savçenko’nun yakın zamanda pozitif bir sonuç alınacağına ve kendi işleriyle uğraşan siyasetçilere inanmadığını belirterek, Nadejda Savçenko'nun veda sözleri babında, “Kuru açlık hiçbir şeyi etkilemiyorsa, belki ölümüm bir anlam kazanır” dediğini aktardı.

Rusya’da yasadışı tutulan ve 22 yıl hapis cezasına çarptırılan Ukraynalı kadın pilot, milletvekili  ve AKPM Ukrayna heyeti üyesi Nadejda Savçenko, hüküm kararının yürürlüğe girdiği gün 6 Nisan tarihinde yasadışı tutuklanmasını ve Rus adalet sistemini protesto etmek amacıyla Ukrayna’ya iade edilene dek açlık grevine başladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.