SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakanlar Kurulu bölgesel tarım programlarını finanse etmeye niyetli

Haber Giriş Tarihi: 24.09.2007 10:29
Haber Güncellenme Tarihi: 24.09.2007 10:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bakanlar Kurulu bölgesel tarım programlarını finanse etmeye niyetli
Akmescit’ye yapılan basın toplantısında Ukrayna tarımdan sorumlu başbakan yardımcısı Virktor Slauta, 2008 devlet bütçesi taslağı tarım sektöründe uzman kişiler ve taşrada çalışan öğretmen ve doktorlara konut sağlanması için 1 milyar grivna öngörüldüğünü bildirdi.

Bunun yanısıra altyapı (su ve gaz hatları, yolların yapımı, ana okul ve okulların tadilatı gibi.) yapımı için yatırım yapan tarım şirketlerinin masraflarının tazmin edilmesi düşünülüyor.

Viktor Slauta’nın sözlerine göre, Ukrayna tarım sektörü yöneticileri şu anda değişik programların finansmanı için bölgelerin tekliflerini inceliyor. En çok büyük baş ve süt hayvancılığı, toprakların verimliliğini arttırma, bağcılık ve üzüm bağcılığında kaybedilen konumun yeniden tesis edilmesi, pirinç üretiminin artırılması (Ukayna bugün 90 bin ton pirinç üretiyor, ihtiyaç durumunda iki katını), 10 yıllığına uzun vadeli kredilerin sağlanması, devlet bütçesi aracılığı ile özel bankaların faizlerini tazmin etme mekanizmaların etkinleştirilmesi teşvik ediliyor.

Çeviri: Lilya Emiruseinova
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.