SON DAKİKA
Hava Durumu

Bartın'da Şeki Rüzgarı

Türk dünyasının UNESCO'su olan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ve Bartın Valiliği'nin işbirliği ile Ünlü Tiyatrocu Haldun Taner’in ‘Ve Değirmen Dönerdi’ adlı eseri Bartın’da sahnelendi.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2016 13:49
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2016 13:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bartın'da Şeki Rüzgarı

Bartın Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyuna Bartın Garnizon Komutanı Mehmet Erdemir, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Türksoy Azerbaycan Temsilcisi Elçin Gafarlı, İl Kültür Müdürü Fuat Dursun, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar  Demir,Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan, Bartın Üniversitesi öğrencileri ve çok sayıda vatandaş izledi.

Türksoy Azerbaycan Temsilcisi Elçin Gafarlı  ve oyunun yönetmeni Mirbala Selimli Bartın protokolüne Türksoy ve  Şeki Şehrinden getirilen hediyeleri verdiler. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da Bartın adına tel kırma işlemesini misafirlere hediye etti.

Türksoy Azerbaycan Temsilcisi Elçin Gafarlı  yaptığı selamlama konuşmasında ev sahipliğinden dolayı Bartın’a teşekkür ederek Azerbaycan’a Bartın’ı davet etti.  Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye olarak kültürel ve sanatsal etkinliklere her zaman büyük önem verdiklerini belirterek bu anlamda kentte gerçekleşen tüm etkinliklere katılım göstererek gerekli desteği verdiklerini söyledi. Akın “Göreve geldiğim günden bu güne kadar sosyal kültürel ve sanatsal etkinliklere büyük önem verdik. Bartın Belediyesi olarak Kültür ve Sanat Merkezimiz bünyesinde birçok kurs ve etkinlik yaptık ve çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Ayrıca belediyemiz dışındaki faaliyetlere de gerekli desteği veriyoruz. Bu güzel etkinlik için Bartın Gazeteciler Derneği Cemiyeti ve Bartın Engelliler Derneği ve ekibine teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Daha önce 2015 Haldun Taner yılı etkinlikleri kapsamında Azerbaycan’da sahnelenen eseri Azerbaycan Türkçesi’ne Günel Selimli çevirirken, eseri Mirbala Selimli yönetmenliğinde Şeki Devlet Dram Tiyatrosu ekibiyle sahnelendi.

Oyunun bitmesinin ardından izleyiciler bol bol sanatçılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.