SON DAKİKA
Hava Durumu

Başbakan Azarov, BP’li bakanlarla birlikte istifa etti

Haber Giriş Tarihi: 28.11.2012 15:50
Haber Güncellenme Tarihi: 28.11.2012 15:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Başbakan Azarov, BP’li bakanlarla birlikte istifa etti
Ukrayna Başbakanı Nikolay Azarov, Başbakan Yardımcısı ve Altyapı Bakanı Boris Kolesnikov ve Adalet Bakanı Aleksandr Lavrinoviç, Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’e istifa dilekçesini sundu.

Ukrayna Kanunlarına göre, bakanlar da dâhil olmak üzere milletvekili seçilen kişilerin milletvekili mazbatalarının teslim edileceği 3 Aralık 2012 tarihinden önceki 20 gün içinde Merkez Seçim Kuruluna önceki görevlerden ayrıldıklarına dair belgeleri ibraz etmeleri gerekiyor.

28 Ekimde yapılan parlamento seçimlerinden sonra Nikolay Azarov’un görev süresi sona erdi ve parlamento seçimleri sonucunda kurulacak koalisyon yeni hükümeti kuracak. Başbakan Yardımcısı ve Altyapı Bakanı Boris Kolesnikov, düzenlediği basın toplantısında Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in her bakanlık ve her bakanının faaliyetini inceleyerek onların görev süresini uzatıp uzatmayacağı konusunda karar alacağını söyledi.

Daha önce Başbakan Yardımcısı, Sosyal Politika Bakanı Sergey Tigipko, İnşaat ve Belediye Hizmetleri Bakanı İlya Bliznyuk, Eğitim, Bilim, Gençlik ve Spor Bakanı Dmitriy Tabaçnik, Sivil Savunma Bakanı Viktor Baloga istifa dilekçelerini sunmuştu.

İlyas Ali

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.