SON DAKİKA
Hava Durumu

Başbakan Binali Yıldırım, gündeme dair açıklamalarda bulundu

Başbakan Yıldırım gazetecilere yaptığı açıklamada Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2018 14:49
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2018 14:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Başbakan Binali Yıldırım, gündeme dair açıklamalarda bulundu

Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Eğer Türkiye buralara sahip olmasa, hem mülteci kriziyle, hem de terör dalgasıyla bütün Avrupa bu işten büyük bir bedel öder." dedi.

Başbakan Yıldırım, bugün 12 Şubat'ta Ankara'yı ziyaret eden Makedonya Cumhuriyeti Başbakanı Zoran Zaev ile ortak basın toplantısı düzenlediği esnada yaptığı açıklamada, "Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, Türkiye'nin bölgede yaptığı sadece kendi vatandaşlarının can ve mal emniyetini sağlamak değil, aynı zamanda bütün AB'nin, Balkanlar'ın güvenliğini de sağlamaktan ibarettir. Eğer Türkiye buralara sahip olmasa, hem mülteci kriziyle, hem de terör dalgasıyla bütün Avrupa bu işten büyük bir bedel öder. Bunun ne yazık ki AB tarafından yeterince görülmediğini, takdir edilmediğini yaşamaktayız." diye kaydetti.

 

"ABD aklını başına almalı"

Başbakan Yıldırım, ABD'nin terör örgütü PKK/PYD/YPG'ye olan desteğine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"NATO'da müttefikimiz, uzun yıllar stratejik ortak diye düşündüğümüz Amerika'nın artık aklını başına toplayıp doğru dürüst bir karar vermesi lazım. Terör örgütlerini yanına alıp terörle mücadele etmenin, devlet ciddiyetiyle bağdaşmadığını artık Amerika'nın görmesi gerekiyor. Görürse güzel, görmezse biz yapmamız gereken neyse onu yapmaya devam ederiz.Hem Afrin'de hem de diğer bölgelerde terör tehdidini sona erdirmek için atılması gereken adımları kararlılıkla atarız. Bunun için de herhangi birinin icazetine ihtiyacımız yok. Uluslararası hukukun bize tanıdığı bütün imkanları sonuna kadar kullanırız."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.