SON DAKİKA
Hava Durumu

Birleşik Krallık'tan Türkiye'deki 10 şehir için seyahat uyarısı

Birleşik Krallık, vatandaşlarına Türkiye´nin Suriye ile sınırına 10 kilometre mesafedeki kentlerden ve Diyarbakır´dan uzak durmaları konusundaki uyarısını yineledi.

Haber Giriş Tarihi: 15.01.2018 16:59
Haber Güncellenme Tarihi: 15.01.2018 17:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Birleşik Krallık'tan Türkiye'deki 10 şehir için seyahat uyarısı

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını güncelledi.

Habertürk'ün aktardığına göre Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı´nın sitesinde bugün 15 Ocak’ta yayınlanan güncellemede, Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır, Siirt, Tunceli, Hakkari, Kilis ve Hatay kentlerine seyahat edilmemesi konusunda İngiliz vatandaşları uyarıldı.

Birleşik Krallık'ın seyahat uyarısı güncellemesinde, "olası protesto ve gösteriler"e ilişkin uyarı kaldırıldı.

Türkiye´den Birleşik Krallık´a sefer yapan uçuşlarda ek güvenlik önlemleri alınabileceği belirtilen seyahat uyarısında, yolculara güvenlik görevlileriyle işbirliği yapmaları tavsiyesinde bulunuldu.

2016 yılında 1.7 milyondan fazla Birleşik Krallık vatandaşı Türkiye´ye seyahat etmiş, Türkiye tüm uyarılara rağmen Birleşik Krallık vatandaşları için en popüler turizm destinasyonlarından biri olmaya devam etmişti.

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook´a göre, "2016 ve 2017 yıllarında gerçekleşen terör saldırıları ve Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı´ndan yapılan seyahat uyarılarına rağmen" Türkiye İngiliz turistler için yurtdışındaki en popüler tatil destinasyonları arasında üçüncü sırada yer aldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.