SON DAKİKA
Hava Durumu

BM Ukrayna Koordinatörü Adam, Yanukoviç’in Kırım Temsilcisi Yatsuba ile görüştü

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2011 17:25
Haber Güncellenme Tarihi: 10.02.2011 17:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
BM Ukrayna Koordinatörü Adam, Yanukoviç’in Kırım Temsilcisi Yatsuba ile görüştü
AKMESCİT/SİMFEROPİL, 10.02.2011 (QHA) – Birleşmiş Milletler (BM) Ukrayna Programları Koordnatörü Olivier Adam, 9 Şubatta Ukrayna Cumhurbaşkanı Daimi Kırım Temsilcisi Vladimir Yatsuba ile görüştü. Ukrayna Cumhurbaşkanı Kırım Temsilciliğinin verdiği bilgiye göre görüşmede BM’nin çalışma sistemi, BM Ukrayna Kalkınma Programı, BM Kırım Programı konuları ele alındı.
Olivier Adam, “Biz Kırım yönetimiyle sıkı işbirliği çerisindeyiz. Her düzey Kırım yönetimiyle toprak konusu dahil olmak üzere tüm konularda diyalog kurmaya çalışıyoruz. Yatırımcıları, hibe verenleri arama konusunda yardım ediyoruz” dedi.
Yatsuba, “Siz toprak konusuna değindiniz. Kırım Hükümeti bugün bu sorunu çözme konusunda çok ciddi. Bu, toprak surununun kanun çerçevesine geri sokmak için tek imkandır. Toprak sorununun kanun çerçevesine girmesi Kırım’da istikrar ve sükûnetin garantisidir” dedi.
Olivier Adam, Kırım’da istikrarın sağlanmasının yatırımların gelmesi için öncelikli şart olduğunu söyledi. Adam, “BM, Avrupa Birliği günümüzde Kırım’a büyük dikkat ediyorlar. Kırım’ın Ukrayna için örnek olması bizim ortak amacımızdır” dedi.
Adam, BM Ukrayna Programlarının Ukrayna Cumhurbaşkanı Kırım Temsilciliğiyle işbirliğini olumlu olarak değerlendirdi ve bu verimli çalışmanın ilerde devam edeceğinden emin olduğunu kaydetti.
Safiye Grin-Osman Bayramaliyev

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.