SON DAKİKA
Hava Durumu

BÖLGELER PARTİSİ TEMSİLCİLERİ UKRAYNA VERKHOVNA RADA’DA KÜRSÜ VE YÖNETİM KURULUNUN YERİNİ KUŞATTILAR

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2006 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 27.06.2006 09:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
BÖLGELER PARTİSİ TEMSİLCİLERİ UKRAYNA VERKHOVNA RADA’DA KÜRSÜ VE YÖNETİM KURULUNUN YERİNİ KUŞATTILAR
Bölgeler Partisi temsilcileri saat dokuzdan itibaren Vr toplantı salonundaki kürsüyü ve yönetim kurulu yerini kuşattılar.
Saat dokuz sıralarında, kürsü ve yönetim kurulu yerini kuşattılar ve genellikle Ukrayna Cumhurbaşkanın toplantı salonuna giriş kapısını bloke ettiler.
Diğer grupların milletvekilleri toplantı salonunda yoklar.
Bölgeler partisinden milletvekilleri, Anayasa Mahkeme hakimlerin oturduğu yerini de sandaliyeler ile bloke etmeye çalışıyorlar.
Dün “Naşa Ukraina”, Ukrayna Anayasa Mahkemesi hakimlerini tayin etme teklifinde bulundu. Geçici yönetim kurulu başkanı İvan Bokiy’in (Ukrayna Sosyalist Partisi) söylediğine göre, parlamento çoğunluğu oluşturan politik güçler bunu bugünkü Verkhovna Rada Genel Toplantısında gerçekleştirecekti. Bölgeler partisi ve Ukrayna Komünist Partisi kesinlikle karşı çıktılar.
Aynı zamanda, Bölgeler Partisi, Anayasa Mahkemesi Hakimleri, Başbakan ve parlamento Başkanı tayinlerinde Ukrayna Verkhovna Rada Tüzüğü ve kanunlara göre hareket edilmemesi takdirde, parlamento çalışmalarını bloke edeceklerini bildirdiler.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.