SON DAKİKA
Hava Durumu

Bulgar milliyetçileri Pomak liderin mağazasına saldırdı

Bulgaristan’da kurulum aşamasında olan Kültür, Özgünlük, Çeşitlilik İçin Yurtsever Birliği (POMAK) partisinin lideri Efrem Mollov’un mağazasına saldırı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2013 14:32
Haber Güncellenme Tarihi: 23.12.2013 14:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bulgar milliyetçileri Pomak liderin mağazasına saldırdı

Bulgaristan'da kurulum aşamasında olan Kültür, Özgünlük, Çeşitlilik İçin Yurtsever Birliği (POMAK) partisinin lideri Efrem Mollov'un mağazasına saldırı düzenlendi.

Anadolu Ajansının haberine göre kamuoyunda tartışmalara neden olan sivil toplum örgütü Avrupa Pomak Enstitüsü Başkanı Mollov'un ülkedeki Pomakları siyasi çatı altında birleştirmeyi amaçlayan parti kurma girişimine yönelik tepkilere yenisi eklendi.

Mollov'un Filibe şehrinde bulunan mağazasının camlarının gece saatlerinde taşlarla kırıldığı bildirildi. Saldırının hırsızlık amacıyla yapılmadığını belirten Mollov, daha önce de otomobilinin lastiklerinin kesildiğini ve aracına zarar verildiğini söyledi.

Henüz resmi kaydı bulunmayan POMAK partisinin kurucu üyeleri daha önce Filibe'de toplanarak yeni siyasi oluşumun amaçlarını belirlemişti. Ülkedeki milliyetçi çevreler, Mollov'u bölücülükle ve dini temele dayalı siyasi parti kurmakla suçluyor. Mollov ise kurulum aşamasında olan POMAK partisinin etnik temele dayanmayacağını savunuyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.