SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP'den 8 maddelik bildiri: 'Seçime hazır olduğumuzu ilan ediyoruz'

Haber Giriş Tarihi: 24.08.2015 12:50
Haber Güncellenme Tarihi: 24.08.2015 13:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
CHP'den 8 maddelik bildiri: 'Seçime hazır olduğumuzu ilan ediyoruz'
Türkiye'de CHP, 23 Ağustos Pazar günü toplanan Parti Meclisi'nin ardından hazırlanan 8 maddelik bildiri açıkladı. 
 
CHP'nin, 8 Haziran'dan itibaren Türkiye'nin güçlü bir koalisyon ile ülkenin bütün sorunlarını çözmesi noktasında her türlü fedakarlığa hazır olunduğunun ilan edildiği bildiride, "Önce Türkiye" denilerek son derece yapıcı bir siyaset izlendiği ifade edildi. 
 
İlk günden itibaren halkın verdiği mesajı CHP'nin çok iyi anladığı ve bunun gereğini yapan tek parti olarak son derece kararlı davranıldığı kaydedilen bildiride, ülkenin bu kadar ağır sorunu varken yeniden seçime gitmenin doğru bulunmadığı da ifade edildi.
 
"Partimize tarihi bir sorumluluk düşmektedir"
 
AK Parti'nin, ülkeyi yeniden terör ve şiddet ortamına sürüklediği ileri sürülen bildiride, şöyle denildi:
 
"Partimize tarihi bir sorumluluk düşmektedir. Biz bu sorumluluğun bilincindeyiz. Terörü ve şiddeti bir an önce sonlandırmak, Kürt meselesinin demokrasi ve adalet zemininde kalıcı biçimde çözülmesi için inisiyatif almak, bu konuda kararlı olmak, net tavır almak, cesur davranmak zorundayız ve biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuda sonsuz bir kararlılık içindeyiz. Çünkü biz bu meseleye siyasi çıkar odaklı bakmıyoruz. Barışın, demokrasinin ve gençlerimizin yaşam hakkının her şeyin, her türlü siyasi kaygının üzerinde olduğunu biliyoruz.
 
Demokrasi ve hukuk devletine darbe vuran, ülkemizi ateş çemberine iten bu iktidar anlayışına karşı bütün örgütleriyle seçmenleriyle Cumhuriyete ve demokrasiye inanan tüm yurttaşlarımızla seçime hazır olduğumuzu ilan ediyoruz."
 
Asya Atila
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.