SON DAKİKA
Hava Durumu

Çubarov: FSB, Kırım Müftüsü ile görüşmemi önleyemedi

Haber Giriş Tarihi: 26.08.2015 15:39
Haber Güncellenme Tarihi: 26.08.2015 17:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Çubarov: FSB, Kırım Müftüsü ile görüşmemi önleyemedi

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) görevlilerinin Ankara’da Kırım Müftüsü hacı Emirali Ablayev ile bir araya gelmesini önleyemediğini belirtti.

Refat Çubarov, kişisel Facebook sayfasında yaptığı açıklamada, “Bugün Ankara’da Kırım Müftüsü ile görüşeceğimi tahmin edemeyen/önleyemeyen FSB görevlileri, hummalı bir biçimde üstleri önünde kendini aklamaya çalışıyor… Çubarov’un Müftü beyin planlanan görüşmelerini zorla engellemeye çalıştığı ile ilgili saçmalık buradan kaynaklanıyor…” diye kaydetti.

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı, Ukrayna milletvekili Refat Çubarov bugün, 26 Ağustos tarihinde Kırım Müftüsü hacı Emirali Ablayev ile Ankara’da bir araya geldi. Kırım yönetimine yakın olan Krıminform sitesi ise verdiği haberde, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov ve kendisine eşlik eden ATR Kırım Tatar televizyon kanalı sahibi Lenur İslamov, Kırım Tatar Milli Kurultayı delegesi Rüstem Ümerov’un Kırım Müftüsü Hacı Emirali Ablayev’in Ankara’da T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı yönetimi ile görüşmesini zorla engellemeye çalıştığını iddia etti.

İlgili haberi yorumlayan Refat Çubarov, Kırım Müftüsü Hacı Emirali Ablayev ile görüşmenin çok rahat ve saygılı bir şekilde gerçekleştirildiğini belirtti.

Çubarov, “Kırım’da olup biten olaylar konusunda fikirlerimizi paylaştık. Görüşmeden sonra, FSB görevlileri dahil diğerlerinin bizi beklediği hotelin holüne indik. Yüzlerinin kül gibi olması da başka bir mesele… Acınacak halde ve şaşkın…” dedi.

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı, Ukrayna milletvekili Refat Çubarov bugün, 26 Ağustos tarihinde Kırım Müftüsü hacı Emirali Ablayev ile Ankara’da bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, Kırım’da Kırım Tatarlarının güncel sorunları ve çözüm yolları ele alındı.

Hacı Emirali Ablayev, T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı yönetimi ile Akmescit'te yapılması planlanan Büyük Cuma Camii'nin inşaatı konusunu görüşmek için Ankara’ya geldiği bildirildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.