SON DAKİKA
Hava Durumu

Çubarov: Parlamento artık tüm Kırımlıları temsil etmiyor

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2013 11:31
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2013 11:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Çubarov: Parlamento artık tüm Kırımlıları temsil etmiyor

Kırım Milletvekili, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, tüm Kırım sakinleri tarafından seçilen Kırım Parlamentosunun fiili olarak temsili organ olma niteliğini kaybettiğini söyledi.

Refat Çubarov, Kırım Parlamentosunun 11 Aralıkta yayınladığı videoya ilişkin ATR televizyon kanalına açıklama yaptı.

Refat Çubarov, “Kırım Parlamentosu iktidar partisi olan Bölgeler Partisinin koludur ve video olarak yayınlanan son bildirisi sadece Kırım’da değil bence tüm dünyada Rusça konuşulan her yerde kahkahalara neden oldu” dedi. Refat Çubarov, kahkahalar arkasında böyle bildirilerin yol açtığı bazı tehlikeleri de görmek gerektiğini ekledi.

Refat Çubarov, Kırım Parlamentosu Başkanı Vladimir Konstantinov başta olmak üzere Kırım Parlamentosu Başkanlık Divanı üyelerinden oluşan 13 kişilik grup kendilerini açık olarak bir etnik grubun savunucuları olduğunu ilan ettiğini ve Kırım’da yaşayan diğer insanların çıkarlarını görmezden gelerek tehdit oluşturduğunu belirtti.


Refat Çubarov, “Kırım, Ukrayna’da siyasi kriz belirtilerinden korunmaya ihtiyaç duymuyor, krizi çözmesi gereken kişiler, hem Ukrayna Cumhurbaşkanı hem muhalefet hem Kırım Parlamentosu’nda olan politikacılara göre daha nüfuzlu politikacılar tarafından çözülecektir” diye kaydetti.

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı, Kurultay Ruh Partisinin Parlamento Grubu başkanı Refat Çubarov, Kırım Parlamentosu yönetimine farklı milletleri temsil eden Kırım sakinlerinin mevcut sorunlarını çözmeyi tavsiye ederek, “Ama onlar bunu yapamıyor, bu nedenle hazırlayan kişilere karşı üzüntü ve acıma duygusu uyandırmaktan başka bir şeye yaramayan böyle bildirileri hazırlıyor” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.