SON DAKİKA
Hava Durumu

DKTK Yönetim Kurulu Romanya’da toplanacak

Haber Giriş Tarihi: 24.08.2015 15:25
Haber Güncellenme Tarihi: 24.08.2015 18:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
DKTK Yönetim Kurulu Romanya’da toplanacak

Romanya’nın Köstence şehrinde Dünya Kırım Tatar Kongresi’nin Yönetim Kurulu toplanacak.

DKTK Yönetim Kurulu üyeleri, Dünya Kırım Tatar Kongresi’nin Ankara’da yapılan son toplantıda belirlenen etkinlik programına uygun olarak DKTK Başkanı Refat Çubarov’un inisiyatifi üzerine 30 Ağustos tarihinde bir araya gelecek.

Toplantının amacı, Kongre faaliyetinin plan ve programının hazırlanması ve düzenlenecek etkinliklerin belirlenmesi. Görüşme sırasında ayrıca, Yönetim Kurulu içinde görev dağılımı yapılacak.

2. Dünya Kırım Tatar Kongresi, 1-2 Ağustos'ta 14 farklı ülkeden 184 Kırım Tatar teşkilatı temsilen 430 delege, 80 davetli ve 110 misafirin katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

260 delegenin oyuyla Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov yine Dünya Kırım Tatar Kongresi Başkanlığına seçildi.

Kongre çerçevesinde katılımcılar Kırım Tatar halkına, dünya toplumuna, Ukrayna’ya müracaatlar, ayrıca netice beyannamesini kabul etti.

Kongreye TBMM Başkanvekili Naci Bostancı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül ile çok sayıda gazeteci katıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.