SON DAKİKA
Hava Durumu

Dünya Bankası’ndan Ukrayna’daki ihracat şirketlerine destek

Dünya Bankası, Ukrayna’daki küçük ve orta ölçekli ihracata yönelik şirketlere destek amacıyla kredi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2017 15:29
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2017 15:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Dünya Bankası’ndan Ukrayna’daki ihracat şirketlerine destek

Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu, 2 Mayıs tarihinde Ukrayna’ya 150 milyon dolar tutarında kredi sağlanmasını onayladı. 
 
Dünya Bankası’nın sitesinde yapılan açıklamaya göre söz konusu yardım, küçük ve orta ölçekli ihracat şirketlerinin uzun vadeli finansman projeleri için kullanılacak. 
 
Ukrayna’nın büyük potansiyele sahip olduğunu ifade eden Dünya Bankası Ukrayna, Moldova Belarus Direktörü Satu Kahkonen, bununla birlikte Ukrayna’da ulusal ihracat için ciddi engellerin var olduğunu, küçük ve orta şirketlerin ise kredi almasının zor olduğunu belirtti.
 
Satu Kahkonen, “Küçük ve orta ölçekli şirketler için uzun vadeli finansman, ülkenin ihracatını arttırmasına ve Ukrayna’daki ekonomik büyümeye yardımcı  olacak” diye kaydetti.154100Dünya Bankası’nın ilgili projesi, Ukreksimbank tarafından hayata geçirilecek. Ukreksimbank, program katılımcıları olan diğer Ukrayna bankalarına alt kredi sağlayacak. Bu bankalar ise Ukrayna’daki küçük ve orta şirketlere finansman sağlayacak. Programa katılacak şirketler, finansal durumları ve ihracata yönelik gelişme kabiliyetlerine göre seçilecek.
 
Uluslararası Para Fonu ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nun yanı sıra Dünya Bankası da Ukrayna için hayli önemli bir donör olarak biliniyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.