SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan, Kiev’de Kırım Tatarları ile görüşecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin dördüncü toplantısı dolayısıyla 20 Mart'ta Ukrayna'ya resmi ziyarette bulunacak.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2015 08:18
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2015 07:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Erdoğan, Kiev’de Kırım Tatarları ile görüşecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin (YDSK) dördüncü toplantısı dolayısıyla 20 Mart'ta Ukrayna'ya resmi ziyarette bulunacak.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Basın Danışmanlığı Enformasyon Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan'ın, YDSK dördüncü toplantısı vesilesiyle 20 Mart'ta Ukrayna'ya resmi bir ziyaret gerçekleştireceği bildirildi.

Açıklamaya göre, her iki ülkeden bakanların da katılımıyla düzenlenecek 4. YDSK toplantısında, güncel, ikili ve bölgesel konular, kapsamlı olarak ele alınacak.

Toplantı, Türkiye'nin Ukrayna ile stratejik ortaklık boyutu taşıyan ilişkilerine yeni bir ivme kazandırılmasına imkân sağlayacak.

Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı ve Başbakan ile bir araya gelecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaret kapsamında, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ve Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk ile de görüşecek.

Karşılıklı yatırımlarla iki ülke arasındaki ticaret hacminin büyümesine ve ikili ilişkilerin gelişmesine önemli katkı sağlayan Türk ve Ukraynalı iş adamlarıyla bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Kırım Tatarlarının Kiev'de bulunan temsilcilerini de kabul etmesi öngörülüyor.

KAYNAK: AA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.