SON DAKİKA
Hava Durumu

Esnaf, PKK yüzünden 24 bin müşteri kaybetti

Alman kamuoyu, hafta sonu terör örgütü PYD/PKK yandaşlarının Köln başta olmak üzere bazı şehirlerde düzenlediği gösterilerin ekonomilerine verdiği zararı tartışıyor.

Haber Giriş Tarihi: 29.01.2018 10:49
Haber Güncellenme Tarihi: 29.01.2018 10:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Esnaf, PKK yüzünden 24 bin müşteri kaybetti

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti’nin yüksek tirajlı gazetelerinden Express’in bugün 29 Ocak’taki haberine göre, terör örgütü PYD/PKK yandaşlarının Köln’de düzenlediği gösteri kente milyonlarca euroya mal oldu. Cumartesi günlerinin esnafın en fazla satış yaptığı günler olduğunun hatırlatıldığı haberde, gösteri nedeniyle şehir merkezinde alışveriş hacminin hafta sonu yüzde 25 oranında azaldığının altı çizildi.

Anadolu Ajansı’nın aktardığı, Philipp J. Meckert imzasıyla yayımlanan haberde, “Her dört müşteriden biri cumartesi günü bu gösteri nedeniyle alışverişe çıkmadı. Köln esnafı ve çevre sakinleri bu gösterilerin daha ne kadar süreceğini sorguluyor ve herkes bu durumdan şikayetçi” denildi.

Köln’ün en işlek caddelerinden biri olan Schildergasse’de saatte ortalama 3 bin 400 kişinin alışveriş ettiği belirtilen haberde, gösteri nedeniyle cumartesi günü saat 12.00-19.00 saatleri arasında yaklaşık 24 bin müşteri kaybının yaşandığı ifade edildi.

Haberde, her müşterinin en az 50 euro harcadığının hesap edildiğinde toplam kaybın sadece bir cadde için 1.2 milyon euroya karşılık geldiği vurgulandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.