SON DAKİKA
Hava Durumu

Herson’a düşük ücretli havayolu uçacak mı?

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2015 16:35
Haber Güncellenme Tarihi: 11.03.2015 15:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Herson’a düşük ücretli havayolu uçacak mı?

Ukrayna’nın Herson bölgesi yönetimi, düşük ücretli havayolu olan Wizz Air uçakların Herson havalimanına sefer yapması istediğini açıkladı.

Herson Valisi Ekonomi Danışmanı Yuriy Rojkov, “Wizz Air şirketi var. Onların biletleri pahalı değil. Havalimanımız onlar için çok çekici, çünkü havalimanı kullanma ücretimiz düşük. Ama onların bir talebi var. Onların uçakları indikten 50 dakika sonra yine havalanmalı” dedi.

Bu talebi karşılamak için paraların ayrıldığını anlatan Rojkov, “Uçak servisi için belli makine ve mekanizmaları satın almak istiyoruz. Wizz Air şirketin Herson’a uçması için gerekli görüşmeleri yapacağız” diye konuştu.

Daha once Türk Hava Yolların, 29 Mart tarihinden itibaren Kırım'a en yakın olan Ukrayna'nın Herson kentine her gün sefer yapacağı belirtildi. 27 Şubat tarihinde Herson havalimanından düzenlenen basın toplantısında konuşan Yuriy Rojkov, “Türk Hava Yollarına işbirliği için teşekkür ederim. Onların, 29 Mart tarihinden itibaren her gün sefer yapacağını bildirmek isterim. Girişimcilere ve turistlere hitap ederek Herson üzerinden uçmaya ve bu bölgenin bütçesine katkı sağlamaya çağırıyorum” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.