SON DAKİKA
Hava Durumu

İki ülke lideri Suriye'yi de görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman'ın görüşmesinde, ikili ilişkilerin yanı sıra, başta Suriye meselesi olmak üzere bölgedeki son gelişmelerin görüşüldüğü öğrenildi.

Haber Giriş Tarihi: 13.04.2016 11:41
Haber Güncellenme Tarihi: 13.04.2016 12:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İki ülke lideri Suriye'yi de görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud’un, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yaptıkları ikili görüşmede, başta iki ülke arasındaki ilişkiler olmak üzere Suriye ve bölgede yaşanan gelişmeler ele alındı.

 Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde resmi tören ile karşılanan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında gerçekleşen ikili görüşmenin son dönemde her alanda güçlenen ikili ilişkileri daha da perçinlediği kaydedildi. Edinilen bilgiye göre, Suud Kralı Selman’ın Türkiye’ye yaptığı resmi ziyaret vesilesiyle gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra, başta Suriye meselesi olmak üzere bölgedeki son gelişmeler de görüşüldü.  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral Selman’ın, bölgesel gelişmelerle ilgili mevcut istişare ve işbirliğini güçlendirerek sürdürme hususunda mutabık kaldıkları görüşmede, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın İstanbul’da yapılacak olan 13. İslam Zirvesi gündemine ilişkin görüş teatisine de bulundukları kaydedildi. Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da güçlendirilmesinin ve karşılıklı yatırımların artırılmasının da görüşülen önemli konulardan olduğu öğrenildi. Erdoğan ve Kral Selman’ın Beştepe’de gerçekleştirdiği görüşmede, terörle mücadele ve güvenlik konularının da ele alındığı ifade edildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.