SON DAKİKA
Hava Durumu

İslamov: Görevim, Kırım Tatarlarının problemlerini pürüzsüz çözmektir

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2014 10:26
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2014 10:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İslamov: Görevim, Kırım Tatarlarının problemlerini pürüzsüz çözmektir

Kırım Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Vekili Lenur İslamov QHA’ya yaptığı açıklamada, görevinin Kırım Tatarlarının problemlerini pürüzsüz şekilde çözmek olduğunu söyledi.

Lenur İslamov, “Benim çalışma alanım, Kırım Tatarlarıyla ilgili her şeyin pürüzsüz ve sakin bir şekilde geçmesini sağlamaktır” dedi.
İslamov, Bahçesaray Tarih ve Kültür Doğal Parkı eski Genel Müdürü Valeriy Naumenko ile yaptığı görüşmeleri anlattı:
“İkimizin de yürütme organlarında çalıştığımızı ve yürütmeyi temsil ettiğimizi söyledim. Yeni müdürü atama emri geldi. Askerlikte olduğu gibi emri yerine getirmek lazım. Müdür ya da Başbakan yardımcısı gibi makamlar, siyasi makamlar değil”

Lenur İslamov, Bahçesaray Tarih ve Kültür Doğal Parkın yeni Genel Müdürü olan Elmira Ablâlimova ile dün tanıştığını belirtti.

Kırım Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Vekili Lenur İslamov: “Ben yeni genel müdürü hiç tanımıyordum. Dün tanıştık. Bana 2-3 saat görüşmek yetiyor. Bu konuda insanın mensup olduğu milleti önemli değil. Yürütme organlarında milliyet hiç önemli değil” dedi.

5 Nisan Cuma günü Bahçesaray’da Bahçesaray Tarih ve Kültür Doğal Parkın yeni Genel Müdürü makamına Elmira Ablâlimova atanmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.