SON DAKİKA
Hava Durumu

İstanbul – Köstence Ro-Ro hattında yarın seferler başlıyor

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2011 15:23
Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2011 15:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İstanbul – Köstence Ro-Ro hattında yarın seferler başlıyor
KÖSTENCE (QHA) - U.N Ro-Ro, İstanbul’un Pendik limanından Romanya’nın Köstence şehrine yapacağı seferlere 19 Kasım Cumartesi günü başlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Köstence Başkonsolosluğundan yapılan basın açıklamasında, Pendik – Köstence hattındaki seferlerin Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın bu yılın 16-18 Şubat tarihleri arasında Romanya’ya gerçekleştirdiği çalışma ziyareti sırasında imzaladığı ikili işbirliği anlaşması çerçevesinde başlatıldığı kaydedildi.
Tarifeli Ro-Ro seferleri, başlangıçta bir gemi ile her Salı – Perşembe – Cumartesi akşamı Pendik Limanı’ndan Köstence’ye ve her Çarşamba – Cuma – Pazar akşamı Köstence’den direkt Pendik Limanı’na yapılacak.
 
Pendik – Köstence – Pendik hattının Türkiye’den Romanya’ya ve Romanya üzerinden transit Doğu ve Kuzey Avrupa’ya mal gönderen ihracatçıların ve bu taşımayı yapmakta olan firmaların rekabet gücünü artırması bekleniyor. Karadeniz üzerinden oluşturulan ulaşım koridoru ayrıca iki ülkenin ekonomisinin gelişimine ve ikili ticarete olumlu katkı sağlayacak.

Doğu ve Kuzey Avrupa güzergâhlarında önemli bir hinterlanda hitap etmesi ve Tuna nehrine direkt bağlantıları olan Köstence Limanı, Avrupa merkezlerine olan taşımalar için ideal liman özelliğini taşıyor.

Hattın tanıtımı amacıyla yıl sonuna kadar kampanya düzenliyor. U.N Ro-Ro’nun verdiği bilgiye göre, aynı firmanın Köstence ro-ro ya binecek her üç aracına bir bedava gidiş-dönüş bileti verilecek.

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.