SON DAKİKA
Hava Durumu

JİRİNOVSKİY UKRAYNA, ALMANYA VE İSRAİL’DEN TAZMİNAT İSTEYECEK

Haber Giriş Tarihi: 26.06.2006 12:40
Haber Güncellenme Tarihi: 26.06.2006 12:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
JİRİNOVSKİY UKRAYNA, ALMANYA VE İSRAİL’DEN TAZMİNAT İSTEYECEK
Rus haber ajansı RİA NOVOSTİ, Rusya’nın yaptığı dengesiz hareketlerle ve kavgalarla meşur siyasetçi Vladimir Jirinovskiy’in üç ülkeden birden tazminat isteyeceğini bildirdi. Habere göre Jirinovskiy’in tazminat isteyeceği ülkeler Ukrayna, Almanya ve İsrail.
Rus parlamentosu başkan yardımcısı siyasetçi, dedesi İshak Edelştayn’a geriye dönük ait Ukrayna’nın Kostopol şehrinde bulunan ve bütün Avrupa’ya mal satan kereste fabrikasının kendisine iade edilmesi isteyeceğini bildirdi.
Bu fabrika Birinci Dünya savaşı sırasında almanlar tarafından kocaeli escort yok edilmişti. 1939 yılında yaklaşan İkinci Dünya savaşından dolayı Sovyet hükümeti fabrikanın donanımı Ural’a taşımıştı.
Şimdi ise bu fabrika yeniden kurulunca, Jirinovskiy dedesinin mirasını almak istiyor.
Rus siyasetçi Almanya hükümetinden ülkelerinde öldürülen dedesi ve üç akrabası için, kaybettiği her yakını için birer milyon Euro olmak üzere toplam dört milyon EURO tazminat isteyeceğini açıkladı.
Bunun yanısıra, Jirinovskiy İsrail doktorlarına da itirazın olduğunu bildirdi. 1983 yılında siyasetçinin babasına otobüs çarpmıştı. Bu kaza sonrasında İsrail’de bir hastanede tedavi gören Jirinovskiy’in babası olaydan üç hafta sonra hayatını kaybetti. Jirinovskiy ise dünya çapında yüksek kalitesiyle meşur olan İsrailli doktorların babasını nasıl kurtaramadıklarını anlayamadığını bildirerek onlara itirazda bulunduğunu söyledi.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.