SON DAKİKA
Hava Durumu

Kanada Parlamentosu’nda Ukrayna ile dostluk grubu

Kanada Parlamentosu’nda Ukrayna ile dostluk grubu kuruldu.

Haber Giriş Tarihi: 13.04.2016 12:20
Haber Güncellenme Tarihi: 13.04.2016 13:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kanada Parlamentosu’nda Ukrayna ile dostluk grubu

Kanada Parlamentosu’nda Ukrayna ile dostluk grubu kuruldu. Dostluk grubunda 84 milletvekilinin yer aldığı bildirildi.
 
Konuyla ilgili 13 Nisan tarihinde açıklama yapan Ukrayna’nın Kanada Büyükelçisi Andrey Şevçenko, “Kanada Parlamentosu’nda Ukrayna ile dostluk grubu kuruldu. Dostluk grubunda 84 milletvekili yer aldı. Böylece bu grup, Kanada Parlamentosu’nda mevcut dostluk gruplarından en büyüğü oldu” diye kaydetti.
 
Dostluk grubunun başkanlığını, “Ukrayna’ya desteğin yüksek ve enerjik sesi” olan Boris Vjesnevskiy’nin yapacağını bildiren Ukrayna’nın Kanada Büyükelçisi Şevçenko, “Söz konusu grubun ve parlamentonun, en yakın zamanda Ukrayna ve Kanada arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması’nı onaylama fırsatı olacağına inanıyorum. Ayrıca birlikte, iki devlet için birçok olumlu şey yapabileceğimize inanıyorum” şekilde devam etti.
 
Daha önce Ukrayna’yı ziyaret eden Kanada Dışişleri Bakanı Stefane Dion, Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavel Klimkin ile bir araya gelerek Ukrayna'da reformları yürütülmesini amaçlayan teknik yardım programlarının uygulanmasıyla ilgili olarak özellikle kolluk kuvvetlerinin çalışma verimliliğini arttırma, rüşvet ve yolsuzlukla mücadele, ülkenin savunma gücünün arttırılması gibi hususların Kanada tarafından devam ettirilmesi konusunda güvence verdiği bildirilmişti.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.