SON DAKİKA
Hava Durumu

Kerç Rus yönetimi: Kerç köprüsünün ilk kazığı çakıldı

Haber Giriş Tarihi: 17.08.2015 10:51
Haber Güncellenme Tarihi: 17.08.2015 11:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kerç Rus yönetimi: Kerç köprüsünün ilk kazığı çakıldı

Rusya'nın Kırım'ı işgal etmesinin ardından Rusya ve Kırım arasında yapılması planlanan Kerç Köprüsü’nün yapılması planlanan yerde ilk kazık çakıldı.

Kerç Belediyesi, sahil kenarında kazığı çakmak için sert zeminin büyük sondalar ile delindiğini bildirdi. Neredeyse yarım metre yarıçapında deliklerin açıldığı belirtildi.

Kazıklarda metre işaretleri çizildiğini, böylece kazığın ne kadar derin çakıldığı öğrenmek çok kolay olduğunu kaydeden Kerç Belediyesi, günümüzde hazırlık aşamasında kazıkların çakılması ile zemin testi yapıldığını açıkladı.

Söz konusu inşaat işleri ile ilgili resmi detayların daha sonra açıklanacağı bildirildi.

Kırım’ı Rusya'ya bağlayacak ve Kerç boğazının üzerinden geçecek köprünün inşaatının Rus Stroygazmontaj şirketinin yapacağı açıklanmıştı. Ancak ardından Rusya Devlet Karayolları Müdürlüğü (Rosavtodor) ve Rus Stroygazmontaj şirketinin, Kerç köprüsünün inşaat sözleşmesini imzaladığı açıklandı. İlgili sözleşme, Rosavtodor’un resmi internet sitesinde 18 Şubat tarihinde yayınlandı.

19 kilometre uzunluğunda köprünün 2018 yılının sonuna kadar inşa edilmesi planlanıyor.En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.