SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım milisi, Rusya’da idam cezasının geri gelmesini talep etti

Haber Giriş Tarihi: 06.08.2015 12:53
Haber Güncellenme Tarihi: 06.08.2015 14:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım milisi, Rusya’da idam cezasının geri gelmesini talep etti

Kırım işgali sırasında Rus ordusuna yardım eden Kırım milisleri, Rusya’da idam cezasının geri gelmesini talep etti.

Kırım milisi kuruluşu, söz konusu talebin, Rusya’nın Nijniy Novgorod kentinde hamile kadının ve altı çocuğun cinayetinden sonra yapıldığını bildirdi. Bu cinayeti işleyen adam olay yerinden kaçtı, ancak daha sonra polis tarafından yakalandı.

Kırım milisleri, bu adamın, yakalandıktan sonra öldürülmeyeceğinden öfkeli olduklarını belirtti.

Rusya’nın hapishane ve akıl hastanelerinde cinayet, tecavüz ve diğer ağır suçları işleyen çok sayıda insanın yattığını ifade eden Kırım milisleri, söz konusu suçluların bakımı için çok para harcandığını, paraların ise, mağdur ailelerin de ödediği vergilerden alındığını söyledi.

Kırım milislerinin komutanı Sergey Turçanenko, “Altı çocuğu ve hamile kadını öldüren insan bu dünyada yaşamamalı. Gelecekte Rus insanlar, bu tür kişileri hapishanelerinde tutmamalı” dedi. Turçanenko, Kırım milisleri adına Rusya hükümetinden, idam cezasını geri getirmesini rica etti.

Putin'den cinayet için idamın geri getirilmesini isteyen Kırım milisi, 2014 yılında Rus ordusunun Kırım'ı işgalini protesto etmek amacıyla Kırım Bakanlar Kurulu binasının önünde protesto eylemi düzenleyen 3 çocuk babası Kırım Tatarı Reşat Ametov'u kaçırarak bilinmeyen bi yere götürdü. Üzerinde işkence izleri olan Reşat Ametov'un cesedi iki hafta sonra bulundu. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.