SON DAKİKA
Hava Durumu

KIRIM PARLAMENTO BAŞKANI, CUMHURBAŞKANI TEMSİLCİSİ FAALİYETİNİN NETİCELERİNİ TAHLİL ETMELİ DİYOR

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2006 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2006 10:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
KIRIM PARLAMENTO BAŞKANI, CUMHURBAŞKANI TEMSİLCİSİ FAALİYETİNİN NETİCELERİNİ TAHLİL ETMELİ DİYOR
Kırım Özerk Cumhuriyeti Verkhovna Rada Başkanı Anatoliy Gritsenko, Ukrayna Cumhurbaşkanı Kırım daimi Temsilcisi Gennadiy Moskal’in faaliyetlerinin neticelerini tahlil etmesi gerektiğini düşünüyor. Bunun hakkındaki bilgi, Kırım Özerk Cumhuriyeti Verkhovna Rada basın servisinden edinildi.
Anatoliy Gritsenko “Ukrayna Cumhurbaşkanı daimi Temsilcisinin kendine has, kesin olarak çizilen yetki alanı var, o bir müfettiş değildir. O – Ukrayna Cumhurbaşkanı Temsilcisidir, görevi – devlet başkanını, Kırım’da olan ve meydana gelen tüm toplumsal, politik, ve ekonomik problemleri hakkında haberdar etmek”dedi.
Kırım Parlamento Başkanına göre, Cumhurbaşkanı Daimi Temsilcisinin, Verkhovna Rada üyelerinin demeçlerine bu kadar şiddetli tepki göstermemeli idi.
Kırım Verkhovna Rada Başkanı “Parlamento üyeleri, Ukrayna vatandaşlarının, kendi seçmenlerinin çıkarlarını temsil etmektedir. Onun için, herhangi bürokrat, Kırım’ın temsili organına karşı negatif tutum sergilediğinde, bazı neticeler çıkartılabilir. Moskal, herhalde, Kırım seçmenlerine karşı da aynı tutumu sergiliyor. Bunun gibi sözler sarf edilmemelidir. Kısa bir süre içinde yapmaya başardıklarını gözden geçirmelidir. Kırım parlamenterlerin tepkilerinin sebebi ne olduğunu anlayacaktır. Bence nedenini kendisinde bulacak” söyledi.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.