SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Tatarlarına danışmanlık sağlayacak kabul odası açıldı

Haber Giriş Tarihi: 10.04.2014 14:54
Haber Güncellenme Tarihi: 10.04.2014 14:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Tatarlarına danışmanlık sağlayacak kabul odası açıldı

Akmescit’te Puşkin sokağı no:20 adresinde Kırım Etnik İlişkiler ve Sürgünden Dönen Vatandaşlar Komitesi’nin (Reskomnats) kabul odası açıldı.

Artık sürgün edilen vatandaşlar sorunlarının çözülmesi için kabul odasına başvurabiliyor. Kabul odasında vatandaşlık, toprak ve siyasi haklar konusunda hukuki danışmanlık sağlanıyor.

Kırım Etnik İlişkiler ve Sürgünden Dönen Vatandaşlar Komitesi’nin kabul odasına bağlı olarak Kırım Başbakan Yardımcısı Lenur İslamov’un kabul odası da hizmet verecek.

Kırım Etnik İlişkiler ve Sürgünden Dönen Vatandaşlar Komitesi Başkanı Zaur Smirnov, QHA’ya yaptığı açıklamada, “Kırım Etnik İlişkiler ve Sürgünden Dönen Vatandaşlar Komitesi’nin kabul odası Kırım Bakanları Kurulu binasından Trubaçenko sokağına taşındığı için teknik nedenlerden ve uzaklığından dolayı insanlar için neredeyse erişilmez haldeydi. Son zamanlarda Reskomnats’a başvuru konularında birçok problem yaşanıyordu. Bundan dolayı yapmaya karar verdiğimiz ilk şey, insanların ulaşması için uygun bir yerde kabul odası açmak oldu. Burası şehir merkezi, ilk kat, büyük odalar. Burada her gün hukukçulara ve diğer uzmanlara başvurulabilir, ayrıca Reskomnats yönetimi de burada insanları kabul edecek. Kabul etme ve çalışma saatlerini yayınlayacağız. Burada ayrıca Kırım Başbakan Yardımcısı Lenur İslamov’un da kabul odasının olacağını düşünüyorum” diye kaydetti.

Reskomnats kabul odası, Rusya pasaportların alınması konusunda da yardımcı olacağını kaydeden Zaur Smirnov, “Bu konuda birçok başvurumuz var. Rusya Federal Göçmen Servisi’ne başvurduk ve yakın zamanda bazı anlaşmalara varılacağını ve burada pasaport verme etkinlikleri çerçevesinde uzmanların çalışacağını düşünüyorum” dedi.

Kırım Etnik İlişkiler ve Sürgünden Dönen Vatandaşlar Komitesi’nin (Reskomnats) kabul odasının açılış törenin ardından Reskomnats görevlisi ilk başvuruyu kabul etti.

Kırım Etnik İlişkiler ve Sürgünden Dönen Vatandaşlar Komitesi’nin (Reskomnats) kabul odasının açılışına Kırım Etnik İlişkiler ve Sürgünden Dönen Vatandaşlar Komitesi Başkan Vekili Zaur Smirnov, Kırım Başbakan Yardımcı Vekili Lenur İslamov, Kırım Tatar Milli Meclis üyesi Remzi İlyasov, KTMM Hukuk Bölümü Başkanı Teyfuk Gafarov ve diğer misafirler katıldı.

Mavile Abkerimova

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.