SON DAKİKA
Hava Durumu

Litvanya, Rusya sınırına duvar inşa edecek

Litvanya, Rusya sınırındaki duvarın inşasına 1,335 milyon euro harcayacak.

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2017 16:39
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2017 16:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Litvanya, Rusya sınırına duvar inşa edecek

Litvanya yönetimi, ülkenin Rusya ile sınırında 45 kilometrelik duvar inşa etme kararını kabul etti. İnşaatın 1,335 milyon euroya mal olacağı bildirildi.
 
Litvanya Sınır Koruma İdaresi Basın Servisi’nden yapılan açıklamada, müteahhit firma ile 1,335 milyon Euroluk anlaşmanın imzalandığı ve anlaşmanın bu hafta yürürlüğe gireceği belirtildi. Plana göre 
duvarın inşaatının 2017 yılının sonuna kadar tamamlanması gerekiyor.  
Açıklamada, “İnşaat için gerekli fonlar devlet bütçesinden ayrılıyor” denildi. 151964Litvanya’nın Rusya’nın Kaliningrad bölgesi ile olan sınırında inşa edilecek 2 metre yüksekliğindeki çit duvarda ek elektronik kontrol cihazlarının olacağı belirtilen açıklamada, “Rusya’nın Kaliningrad bölgesi ile sınırında 44,6 kilometre uzunlukta ve 2 metre yükseklikte duvar kurulacak. Duvar ek cihazlarla donanacak” diye devam edildi. 
 
Daha önce Litvanya Rusya’nın Kaliningrad bölgesi ile olan sınırında bir duvar inşa etmeyi planladığı bildirilmişti. Litvanya İçişleri Bakanı Eimutis Misiūnas, söz konusu önlemin ülkenin ekonomik çıkarlarını korumak ve güvenliğini arttırmak amacıyla alındığını söylemişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.