SON DAKİKA
Hava Durumu

Mogilyov: ''Kırım Emniyet Müdürü iken aldığım dairede kalacağım''

Haber Giriş Tarihi: 10.11.2011 11:54
Haber Güncellenme Tarihi: 10.11.2011 11:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Mogilyov: ''Kırım Emniyet Müdürü iken aldığım dairede kalacağım''
AKMESCİT/SİMFEROPİL (QHA) – Kırım’ın yeni başbakanı Anatoliy Mogilyov, Kırım’da Emniyet Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönemde (2007) devletin kendisine verdiği dairede kalacağını söyledi.
Gazteciler, Kırım’da devamlı yaşamayan ve buraya atama ile gelen Mogilyov’un kalacağı yer ile ilgili kendisine soru sordular. Mogilyov, bu soruyu, “İnanın, ben sokakta kalmam. Ben uzun zamandır yüksek makamlarda çalışıyorum. Kırım Emniyet Müdürü olduğum dönemde bana bir daire verilmişti. Bu daire bende kaldı. Şu anda yaşam için önemli olan eşyaların kısa zamanda bu daireye getirlmesi sorunum var. Bu dairede kaloriferler sıcak” dedi.
Mogilyov, düşmanlarının çok olduğu için dairenin bulunduğu yeri söylemek istemedi. Kırım Başbakanı görevine atanmadan önce Ukrayna İçişleri Bakanı görevini yapan Mogilyov, “İnanın, eski İçişleri Bakanının düşmanları çok olur. Ben, bazı insanların yasadışı yolla kazanılan parayla alınan mal varlığına el konulduğu veya hapisle cezalandırıldığı kararları almıştım. Bunun için düşmanlarım çok” dedi.
Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, 7 Kasımda aldığı kararla Mogilyov’un Kırım Başbakanı adaylığını onaylamıştı. Kırım Parlamentosu, 8 Kasımda aldığı kararla da Mogilyov’u Kırım Başbakanlığına atamıştı.
Ayder Acımambetov - Osman Bayramaliyev

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.