SON DAKİKA
Hava Durumu

Moskal: ''125 milyon avroluk çekle yakalanan kişi cumhurbaşkanı sekreteri Baloga’dır''

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2010 14:43
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2010 14:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Moskal: ''125 milyon avroluk çekle yakalanan kişi cumhurbaşkanı sekreteri Baloga’dır''
Eski Ukrayna İçişleri Müdür Yardımcısı, eski Kırım Emniyet Müdürü Gennadiy Moskal, 22 Martta Kiev’de gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde İsviçre’den aldığı 125 milyon avroluk çekle Almanya üzerinden Ukrayna’ya dönmeye çalışırken durdurulan Ukrayna vatandaşının eski Ukrayna Cumhurbaşkanı Sekreterliği Başkanı Viktor Baloga’nın olduğunu söyledi.
Moskal, İsviçre ile Almanya arasındaki sınırdan geçerken üzerinde bulunan 125 milyon avroluk çeki beyan etmediği için durdurulan Ukrayna vatandışı hakkında haberi Ukrayna basınından öğrenince Almanya polisiyle bağlantısı olan Çek polislerini arayarak bu vatandaşın ismini öğrendiğini söyledi. Moskal, “Çek polisleri bana telefonla bu Ukrayna vatandaşının adını söylediler. Söyledikleri isim Baloga idi.” dedi.
Moskal, konuyla ilgili Ukrayna Milli İstihbarat Servisi SBU’ya milletvekili olarak başvuru yaptığını söyledi. Moskal, “Ben başta Gümrük Muhafaza Müdürlüğüne başvurdum. Gümrük muhafaza, bu bilginin (büyük parayla yurt duşında yakalanan vatandaşın ismi ile ilgili bilgi) gizli olduğunu öne sürerek başvurumu reddetti. Dediler ki, bu bilgi ancak emniyet kurumlarının başvurusu üzerine verilebilir. Mogilyov (Ukrayna İçişleri Bakanı Anatoliy Mogilyov) bana bu konuda yardım etmeyeceği için ben SBU’ya başvuru yaptım” dedi.
Osman Bayramaliyev
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.