SON DAKİKA
Hava Durumu

Moskova’da bir sokağa Berkut adı verilmesi teklif ediliyor

Ukrayna’da hükümet karşıtı eylem yapanlara karşı orantısız güç kullanan Berkut çevik kuvvet timlerinin “kahramanlığını” ölümsüzleştirmek için bir sokağa Berkut adı verilmesi ve anıt yapılması teklif edildi.

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2013 10:13
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2013 10:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Moskova’da bir sokağa Berkut adı verilmesi teklif ediliyor

Moskova’yı Koruma Kamu Koalisyonu üyeleri Moskova sokaklarından birine Ukrayna’daki Berkut çevik kuvvet timlerinin adını vermeyi teklif etti.

Moskova Belediye Şurası üyesi Yelena Tkaç, Yağmur (Dojd) televizyon kanalına yaptığı açıklamada meslektaşı Yelena Kravçenko ve Mariya Bogomolova’nın girişimini desteklediğini bildirdi.

Moskova merkezine yakın bulunan Kudrinskiy sokağının bir kısmının ve Kudrinskiy skoağıyla Malıy Konyuşkovskiy sokağının kesiştiği meydanın “Ukrayna Berkut ve iç kuvvetlerinin kahramanlığı” olarak adlandırılması teklif edildi.

Yelena Tkaç, Yelena Kravçenko ve Mariya Bogomolova, Berkut çevik kuvvet timlerinin Ukrayna Cumhurbaşkanı İdaresinin eylemcilerin eline geçmesini önlediği için sokağa ve meydana onun ismi verilmesini hak ettiğini kaydettiler.

Moskova Belediye Şurası üyeleri, Moskova’da sokak adının değiştirilmesinin Ukrayna vatandaşlarının kahramanca davranışının layık şekilde değerlendirilmesini sağlayacağını, Moskovalıların komşu ülkenin durumuna kayıtsız olmadığını ve gerektiğinde kardeş halka yardım etmeye hazır olduklarını göstereceğini belirttiler.

Teklifin 19 Aralık tarihinde Moskova’nın Presnenskiy İlçesi Belediye toplantısında ele alınması planlanıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.