SON DAKİKA
Hava Durumu

Muhalifler eylemlerine 17 Aralık'ta devam edecek

Haber Giriş Tarihi: 13.11.2012 11:17
Haber Güncellenme Tarihi: 13.11.2012 11:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Muhalifler eylemlerine 17 Aralık'ta devam edecek
Anatavatan, Darbe ve Özgürlük muhalif partilerinin seçim belgelerinde yapılan sahtekarlığa karşı 5 Kasımda Merkez Seçim Kurulu binası önünde başlattığı eylem sona erdi. Sonraki eylem 17 Aralık'ta yapılacak. Muhalefet partilerin liderleri eyleme katılanları 17 Aralık’ta Ukrayna Parlamentosu binası önünde toplanmaya çağırdılar. Ayrıca bugün yeni Meclisin ilk toplantısı yapılacak. 
Birleşik Muhalefet liderleri Aleksandr Turçinov mitingte yaptığı konuşmasında “2012 seçimde kazanan tüm adayların, hakları iade edilene kadar muhalefet yeni parlamentoyu tanımıyor”, dedi.  
Çeşitli tahminlere göre bugünkü eyleme 1 ila 5 bin kadar kişi katıldı. 
Muhalefet 13 bölgede muhalif adaylarin galip geldiğinin ilan edilmesi talebi ile eylem baslatmisti msk belgelerin geçersiz olduğu gerekçesi ile 5 bölgede tekrar seçim yapılması kararını aldı. Parlamento msk'nın bu kararını onladı.  Muhalefet 13 bölgede muhalif adayların galip geldiğinin ilan edilmesi talebi ile eylem başlatmıştı. MSK belgelerin geçersiz olduğu gerekçesi ile 5 bölgede tekrar seçim yapılması kararını aldı. Parlamento ise MSK'nın bu kararını onayladı.
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.