SON DAKİKA
Hava Durumu

Nur Sağman: Odesa’yı, bu toprağa ayak bastığım an sevdim

Haber Giriş Tarihi: 15.08.2015 10:37
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2015 10:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Nur Sağman: Odesa’yı, bu toprağa ayak bastığım an sevdim

Ukrayna’daki görev süresi dolan Türkiye’nin Odesa Başkonsolosu Nur Sağman, 14 Ağustos tarihinde Odesa Belediye Başkanı Gennadiy Truhanov’a veda ziyaretinde bulundu.

Odesa Belediye Başkanı Gennadiy Truhanov’un resmi internet sayfasında yer alana bilgiye göre, Truhanov, Başkonsolos Nur Sağman’ın Odesa’nın yararına güzel çalışmalar yaptığını kaydederek kendisine Odesa’nın onur ödülünü teslim etti. Nur Sağman, Türkiye ile Ukrayna arasında uluslararası ilişkilere katkılarından dolayı Odesa Belediye Başkanı’nın “Teşekkür” nişanı ile ödüllendirildi.

Odesa Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Gennadiy Truhanov’a işbirliği ve destekleri için teşekkür eden Nur Sağman, “Odesa’yı bu toprağa ayak bastığım an sevdim ve görev yaptığım 2 sene boyunca kendimi evimde gibi hissettim. Size ve sizin nezdinizde Odesa Belediyesi’nin tüm çalışanlarına işbirliği ve desteğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Odesa’dan ayrılıyorum, ama kalbimin bir parçasının ebedi olarak burada kalacağına inanmanızı istiyorum. Ve nerede olursam olayım her zaman Odesa ve Ukrayna temsilcisi olarak kalacağım. Bana verdiğiniz bu nişanı gururla taşıyacağım. Bu benim için onur vericidir” diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.