SON DAKİKA
Hava Durumu

Parlamento, Devlet Mülkiyet Fonu yasasını gündeme aldı

Haber Giriş Tarihi: 16.11.2011 12:19
Haber Güncellenme Tarihi: 16.11.2011 12:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Parlamento, Devlet Mülkiyet Fonu yasasını gündeme aldı
KİEV, 17.11.2011 (QHA) – Ukrayna Parlamentosu, bugün yapılan toplantıda, devlete ait gayrımenküller ve şirketlerden sorumlu Devlet Mülkiyet Fonunun hukuki statüsünü belirlenmesini öngören “Ukrayna Devlet Mülkiyet Fonu” yasa tasarısını görüşmeye aldı.

Ukrayna Devlet Mülkiyet Fonu tarafından hazırlanan yasa tasarısı hükümet tarafından parlamentoya sunuldu. Tasarıda Ukrayna Devlet Mülkiyet Fonu’na devlete ait gayrimenkullerin ve şirketlerin özelleştirlmesi, kiraya verilmesi, değerlendirme faaliyetinin koordinasyonu konusunda devlet politikasını hayata geçiren yürütmenin merkez organı olarak statüsü, yapısı ve faaliyet düzeninin belirlenmesi teklif ediliyor.

Tasarıya göre fon başkanlığını, Ukrayna Parlamentosunun onayı ile cumhurbaşkanı tarafından atanan kişi yürütecek. Tasarıda fonun yönetiminde fon başkan 1. yardımcısı ve başkan yardımcısı görevlerinin uygulanması teklif ediliyor. Yasa tasarısına göre bu görevlere yetkililer başbakanının teklifi ile atanır, onların görevine Ukrayna Cumhurbaşkanı son verir.

İlyas Ali

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.