SON DAKİKA
Hava Durumu

Parlamento, ekonomik suçların Ceza Kanunundan kaldırılması konusunu 4 Kasımda görüşecek

Haber Giriş Tarihi: 01.11.2011 12:36
Haber Güncellenme Tarihi: 01.11.2011 12:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Parlamento, ekonomik suçların Ceza Kanunundan kaldırılması konusunu 4 Kasımda görüşecek
KİEV, 01.11.2011 (QHA) – Ukrayna Parlamentosu Başkanı Vladimir Litvin, bugün yapılan parlamento toplantısında ekonomik ihlalleri suç olarak tımlayan ve bunlar için hapis cezası öngören bir takım maddelerin Ceza Kanunundan kaldırılmasına yönelik yasa tasarısının 4 Kasımda görüşüleceğini bildirdi.
Litvin, İlgili yasa tasarısı ile ilgili gelen tekliflerin kabulünün 31 Ekimde sona erdiğini, tasarı ile ilgili son kararın 2 Kasımda yapılacak ilgili komitenin toplantısında alınacağını söyledi. Litvin, “Biz, parlamentoya bu yasasyı, “Hükümete Soru Sorma Saati”nden sonra görüşmeye teklif etme konusunda anlaştık” dedi.
Litvin, 4 Kasımda BYuT milletvekili Yevgeniy Suslov’un ailesine baskı konusunun görüşüleceğini bildirdi. Litvin’in verdiği bilgiye göre “Hükümete Soru Sorma Saati” sırasında Ukrayna İçişleri Bakanı Anatoliy Mogilyov’a soru sorulacağı konusunda anlaşmaya varıldığını kaydetti.
Söz konusu yasayı Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç parlamentoya sunmuştu. Yuliya Timoşenko Bloku (BYuT) grubu, eski başbakan Timoşenko’nun mahküm edildiği maddelerin Ceza Kanunundan kaldırılmasını talep etmeye başladı. Ancak iktidar Bölgeler Partisi grubu, BYuT’un talebini kabul etmeyeceğini bildiröişti.
Liderlerinin mahküm edildiği maddelerin Ceza kanunundan kaldırılması konusunda mücadele sürdüren BYuT, bugün parlamento kürsüsünü işgal etti. BYuT, Litvin’in bu açıklamasından sonra kürsüyü boşalttı.
İlyas Ali
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.