SON DAKİKA
Hava Durumu

Parlamento kürsüsüne bir kova patatesle çıktı

Haber Giriş Tarihi: 20.06.2012 15:15
Haber Güncellenme Tarihi: 20.06.2012 15:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Parlamento kürsüsüne bir kova patatesle çıktı
Radikal Partili Ukrayna milletvekili Oleg Lyaşko, Ukrayna hükümetinden tarım ürünleri ithalatını kısıtlamak ve yerli üreticileri desteklemek için Bakanlar Kabinesi’nin yanına yarım ton yerli patatesi yığdı ve Ukrayna Parlamentosu kürsüsüne patates dolu bir kova koyarak konuşma yaptı.
Oleg Lyaşko Ukrayna Bakanlar Kabinesinin yanında verdiği brifingde “Ben tüm çiftçiler adına Azarov hükümetine ve şimdiki Ukrayna hükümetine hitap etmek istiyorum. Ben Ukrayna’da tarım ürünleri ithalatının kısıtlamasını talep ediyorum. Bize Mısır patatesi, Çin karabuğdayı, Arjantin elmaları, Polonya sarımsağı gerekmiyor. Ukrayna halkının kendi ürününü satabilmesi için biz bunları tüm dünyayı yedirmeliyiz.” dedi.
Oleg Lyaşko Ukrayna Parlamentosunun bugün (20 Haziran) yapılan toplantıda Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nun hazırladığı Sürgün Yasa tasarısını görüşmesi sırasında söz hakkını alarak kürsüye bir kova patatesle çıktı.
Oleg Lyaşko 2. Dünya Savaşı sırasında Kırım ve Ukrayna’dan sürgün edilen Kırım Tatar halkı ile milliyetten dolayı sürgün edilen halklara haklarına haklarının iadesini öngören Sürgün Yasa tasarısı hakkında kısa açıklama yaptıktan sonra Ukraynalı köylülerin zor halinden bahsetmeye başladı. Lyaşko, Çernigov Bölgesi Kozelets şehrinde 1 kilo patatesi emekli bir kadından 30 kapik karşılığında aldığını söyledi.
Ukrayna Parlamentosu Başkan Yardımcısı Adam Martınyuk konu ile ilgili konuşma yapmayan Oleg Lyaşko’nun konuşmasını mikrofonun sesini kapatarak engellemeye çalıştı. Lyaşko konuşmasının sonunda Adam Martınyuk’un yanına gelip ona patates dolu kovayı gösterdi.
QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.