SON DAKİKA
Hava Durumu

“PORA” KIRIM POLİSİN POLİTİZE OLMASINI KINIYOR

Haber Giriş Tarihi: 22.06.2006 13:00
Haber Güncellenme Tarihi: 22.06.2006 13:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
“PORA” KIRIM POLİSİN POLİTİZE OLMASINI KINIYOR
Bugün “PORA” partisi temsilcileri Sergey Kostinskiy, İvan Zayçenko, “PORA partisi Kırım polisin politize olmasını kınıyor” adı altında basın konferansı düzenlediler.
“PORA” partisi temsilcileri, 8 Haziran, Kefe’deki (Feodosya) olayların, Kırım polisinin profesyonelsizliği ve politize olmuş olduğunu, bundan dolayı da kamu düzenini, kendi isteklerini dile getiren vatandaşları koruyamadığı ve olguları yanlış olarak aydınlattığını düşünüyorlar.
PORA partisi temsilcileri, Ukrayna İçişleri Banklığının Kırım müdürlüğündeki profesyonelsizliği ve önyargılarını görmezden gelmeyeceğini söylediler. Onlar, Ukrayna İçişleri Bakanı Yuriy Lutsenko’ya dilekçe yazdılar, ve İçişleri Bakanlığı Kırım İdaresinin Halkla İlişkiler dairesi başkanın görevden alınmasını talep ediyorlar.
Bunun yanı sıra İçişleri Bakanlığı Kırım İdaresi Halkla İlişkiler Dairesinin, daha önce yayınladığı bilgilerin resmi olarak tekzip etmesini talep edildi.
Ayrıca, PORA Partisi, meydana gelen durumu düzeltilmesi ve normale getirilmesi için Ukrayna Cumhurbaşkanı Kırım Daimi Temsilcisi Gennadiy Moskal’e başvurdu.
“PORA” partisi temsilcileri, onların NATO üyeleri ile işbirliğini destekleyen ve bu konuda Kırım’ın ekonomisi, tatil sezonuna zararlı spekülasyonlarına karşı olan tek politik güç olduklarını kaydettiler.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.