SON DAKİKA
Hava Durumu

Rus muhalif Limonov: Saldırılar özgürlüklere son verecek

Haber Giriş Tarihi: 30.03.2010 15:17
Haber Güncellenme Tarihi: 30.03.2010 15:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rus muhalif Limonov: Saldırılar özgürlüklere son verecek
Rusya’nın Başka Rusya adlı partinin başkanı yazar Eduard Limonov, Moskova metrosunda meydana gelen saldırıların Rusya’da “son özgürlüklere” son vermenin sebebi olabileceğini savunuyor.
30 Mart’ta Unain muhabirine açıklama yapan Limonov, “Anlaşılan şu ki, terörist saldırılarından sonra iktidar vidaları sıkmaya çalışacak. Önümüzdeki günlerde ne yapacaklarını bir görelim. Ülkede Kaliningrad’dan Vladivostok’a uzanan protesto havasının görülmesinden dolayı büyük ihtimalle ilk önce vatandaşların kitlesel toplantıları yasaklanacak” dedi.
 Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in 11 yıl önce ilan ettiği terörizme karşı savaşı başarısızlıkla sonuçlandığını düşünen Limonov, “Teröristler, keyifleri ve ihtiyaçlarına göre Rus şehirlerini havaya uçuruyorlar. Anlaşılan, ihtiyaç duymadıklarında bunu yapmıyorlar” şeklinde konuştu.
“Teröristlerle mücadele etmek için kurulan E ve T adlı merkezler ve övülen Rusya İstihbarat Servisi FSB, iktidarın siyasi muhaliflerini takip etmekle meşguller, bundan dolayı teröristleri yakalayacak zamanları yok. Onlar (emniyet yetkilileri) teröristlerin ortamına dahil edilmemişler, istihbarat ağları yok, kısacası ülke böyle bir güvenlik anlayışı devam ettikçe güvensizlik içerisinde” diyen Limonov, intihar saldırısı düzenleyen kadınların büyük ihtimalle Kuzey Kafkasya kökenli çıkacaklarını savunuyor. Onları (saldırganları) yarım saat arayla ve bu kadar profesyonelce Moskova’da kimin kullandığı konusunda soru işaretleri doğduğuna dikkat çeken Limonov, “Terörle mücadele, ellerimizde kalan son özgürlüklerimize son vermenin güzel ve betonarme sebebidir” dedi.
Rıdvan Calilov

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.