SON DAKİKA
Hava Durumu

"Rusya-ABD ilişkileri 1973 sonrası en kritik seviyede"

Rusya’nın Birleşmiş Milletler teşkilatındaki temsilcisi Vitaliy Çurkin, Rusya ve ABD arasındaki ilişkilerin 1973 yılından bu yana en kötü dönemini yaşadığını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 16.10.2016 17:09
Haber Güncellenme Tarihi: 16.10.2016 17:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
"Rusya-ABD ilişkileri 1973 sonrası en kritik seviyede"

Rusya’nın Birleşmiş Milletler teşkilatındaki temsilcisi Vitaliy Çurkin, Rusya ve ABD arasındaki ilişkilerin, 1973 yılı Yakın Doğu’daki savaştan bu yana en kötü seviyede olduğu fikrini paylaştı.
 
Associated Press haber ajansına konuşan Rusya’nın Birleşmiş Milletler teşkilatındaki temsilcisi Vitaliy Çurkin, “Genel durum, çok kötü olduğunu düşünüyorum, günümüzde belki de 1973 yılından beri en kötü durum olduğunu düşünüyorum” diye kaydetti.
 
Çurkin, Rusya ve ABD arasında Suriye meselesinde olduğu gibi “ciddi anlaşmazlıklar, çekişmeler” olmasına rağmen, iki ülkenin diğer konular üzerinde birlikte çalışmaya devam ettiğini belirtti.
 
“Bir zincir olayın” ülkeler arasında benzer ilişkilere getirdiğini ifade eden Vitaliy Çurkin, “Bu, bir nevi saygı temelinin eksikliği ve siyasi konuların derin şekilde görüşülmemesidir” şeklinde devam etti.
 
Çurkin,
ABD ve NATO’nun, daha önce Sovyetler Birliği ülkesi olan Doğu Avrupa ülkelerini NATO’ya üye sıfatında kabul ederek Rusya sayesinde kendi güvenliğini kurmaya karar verdiği fikrini dile getirdi.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.